Квартал „Изток“ кара без кошове за смет от двадесет години
Контейнерите за смет са нещо, което няма как да видите в сърцевината на кв. „Изток“ показа репортерската ни проверка. Самите хора от там разказват, че от края на социализма до днес не са получавали контейнери. Като няма къде, си събираме боклука между блоковете и после идват от фирмата за чистотата и го изгребват с багер в един камион, ожалиха се ромите.
При тях се извършва и обичайното сепариране на отпадъци, жена с ръкавици търпеливо рови в купчините и ги освобождава от празни пластмасови шишета и железни отпадъци.
За хранителните пък се грижат уличните котки и кучета, които още по-нетърпеливо чакат да видят гърбовете на хората, които захвърлят нещо между гаражите.
Последно на ул. „Спартак“ е било почиствано във вторник, но само ден по-късно изобщо не си личи. Вместо в казани местните жители събират отпадъците в междублоково пространство, което е покрито с пръст. Околните блокове са на възраст от четиридесет години. Повечето от тях са общински и наемателите плащат символични суми, за да ги обитават. Смятат, че някой друг трябва да им поддържа сградата и най-вече ВиК инсталацията.
Мазетата са със закована входна врата и не се ползват от години, защото са пълни с фекални води и боклуци. Сами можете да си представите „уханието“, което се разнася наоколо, а през лятото гледката се допълва и от рояци мухи.
Само двадесет метра по-надолу, където се намира центърът на махалата, ще се натъкнете на магазини, които по нищо не отстъпват на луксозните бутици във всеки голям областен град. Отсреща се кипри баничарница, а до нея магазин за булчински рокли.
В търсене на истината за липсващите казани връщаме времето назад и се оказва, че казани за боклук са били раздавани по времето на кмета Иван Евстатиев. Сега няма нито един от тях, разказва тогавашният зам. кмет и настоящ адвокат Петър Горчев. Още в седмицата след като ги получиха някои бяха подпалени, защото през зимата в тях се изхвърлят горящи въглени от печките. Цилиндричните индивидуални за домакинствата казани пък се превърнали в казани, но за … ракия. Били чисто нови.
От фирмите за почистване твърдят, че регулярно в квартала се раздават контейнери, но съдбата им е все една и съща – изчезват безследно или биват деформирани, а през зимата подпалвани. По график веднъж в седмицата локалните сметища биват почиствани. При натрупване на големи количества отпадъци това става и по-често.
Ниските санитарни навици водят и до много болести !
Средната продължителност на живот при циганите е около 45 години !
Перфектната нация,нали цял живот плащаш пенсионна осигуровка и накрая не доживяваш пенсия! Да ама циганите не плащат пенсионни осигуровки нито здравни, нито ток, нито вода, нито актове и глоби и те просто не плащат !
Сградите, които си построяват също са незаконно построени, което автоматично ги лишава от правото им да плащат и данък сгради и такса смет !
Тук системата наречена държава не работи и всяко гето е града в държавата и така всички заедно са една друга държава със свои правила и закони, със свой начин на живот и това не се промени при нито едно правителство !
Защо по времето на Комунизма всички цигани работеха ?
Защо имаше ред и дисциплина, защо нямаше никаква престъпност, камо ли битова ?
Трябва законите да бъдат равни за всички и за бедни, и за богати, и за всички етноси законът да бъде един и също да е приложим !
„Толерирането на гласове е престъпление“ така трябва да пише под плакатът на всеки престъпник, който иска да управлява !
Защото именно партиите направиха това разделение на леви и десни, на сини и червени и на други и други !
Ако Ви харесва това, което правим, може да ни подкрепите:
Благодарим Ви и истината трябва да бъде казана каквато е!
Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.