Ново ромско безчинство! От рода Кетовци пребиха двама братя с колове и камъни
Бой от двадесетина роми отнесоха двама братя в хасковското село Маслиново. 27-годишният Делчо Милев е със строшен нос от метната от жена плочка и с охлузвания от кол по гърба. 25-годишният му брат е напердашен от дебел сап, оставил кръвонасядания по лявата лопатка и вляво край пъпа.
Това пише в издадените медицински заключения от съдебния патоанатом в Хасково д-р Христо Еленски. Според експертизата става въпрос за лека телесна повреда, съобщава „Пазарджишката Марица“.
„Нападнаха ни от рода на т. нар. Кетовци. Преди около 10 г. ги изселиха в нашето село от Кърджалийско, заради изстъпления там”, твърдят двамата пострадали братя. Делчо и Чавдар.
Те заявиха, че агресията срещу тях се изляла, след като на главата на Кетовците били издадени предупредителни протоколи от полицията да не пасе овцете си в земите на Илия Милев – бащата на Делчо и Чавдар.
„Бяхме в центъра, когато със Сеата си пристигна Пенчо от Кетовците и взе да ни се заяжда. Искахме всичко да е наред и да не се стига до ексцесии, затова не отговаряхме на провокациите му. Той обаче влезе в колата си и се обади по телефона си.
След няколко минути се изсипа голяма част от родата им предвождана от агресивната Гюлестан с дебел сап в ръка.
Жената започна да ни налага със сапа, другите родственички от фамилията и децата им ни обсипаха с канонада от камъни. „Българи мръсни, елате тука, ще ви трепя”, крещеше Гюлестан”, разказа Чавдар.
По неговите твърдения брат му Делчо парирал ударите с кола, но майката на опонентката му, която се казвала Катя, успяла да го нацели в носа с плочка. Според пострадалите, метналата камъка и във впоследствие признала писмено, че е строшила носа на 27-годишния Милев.
Той се освестил в хасковската болница. Баталната сцена била записана и от охранителните камери на селския мегдан и видеоматериалът е иззет от полицията.
Източник: blitz.bg
Ако Ви харесва това, което правим, може да ни подкрепите:
Благодарим Ви и истината трябва да бъде казана каквато е!
Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.