Доклад на ЦРУ! Над 360 милиарда евро годишно прибира Германия!
Вижте доклад на ЦРУ, който е изтекъл в „Уикилийкс“!
Уикилийкс: Германия дои €30 млрд. месечно от Източна Европа, докато те си мислят, че им дава…
Германия е превърнала Източна Европа в своя дойна крава, става ясно от изтекъл доклад на ЦРУ, появил се в сайта „Уикилийкс“. Германия подмами Източна Европа с обещания за еврофондове, и тези страни „клъвнаха“.
Но не се усетиха, че по други канали ще си платят много повече, констатират шпионите на Вашингтон. IFrame Германия е изкупила основни индустрии, банки и е взела ключови концесии.
Тя осигурява дори електро и водо снабдяването на големи Източно-европейски градове – услуга, от която те реално нямат нужда.
Германски компании държат контролните пакети в повечето търговски вериги, стигащи до крайния потребител. И през този канал налагат германски стоки – направо с немски етикет, или просто преопаковани в съответната страна. От всичко това, нетната печалба на немците само от Източна Европа е около 30 милиарда евро всеки месец. В замяна – през ЕС им дават максимум 2-3 милиарда, и то с огромна бюрокрация, чиято цел е в крайна сметка каквото може дори от тази инвестиция, да се спести.
IFrame Много е интересно да се види разликата. Докато тези 30 милиарда евро се плащат от самите народи, то парите обратно – до 3 милиарда, се получават от елитите им. Т.е. Германия де факто подкупва местните правителства чрез еврофондовете, а после прибира в пъти повече от народите. Ако не беше тази политика, сега Източна Европа щеше да е 2-3 пъти по-богата.
Германският ЕС сваля жизнения стандарт на Източна Европа, а не го качва, категорични са анализаторите от Ленгли.
Източник: glas.bg
За тези началници говори Борисов!
Над 360 милиарда евро годишно плащаме на всички държави от Източна Европа!
Здравейте потребители, какви са промоциите във веригите днес?
Виж още в: bez-cenzura
Ако Ви харесва това, което правим, може да ни подкрепите:
Благодарим Ви и истината трябва да бъде казана каквато е!
Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.