Внесоха обвинителен акт срещу афганистанеца, запалил българския флаг в Харманли
Днес, 23 февруари 2017 г. Специализираната прокуратура внесе в Специализирания наказателен съд обвинителния акт срещу афганистанеца Бахир Ярунал, който на 24 ноември 2016 г. запали българския национален флаг по време на протест в регистрационно-приемателния център в Харманли.
На Ярунал са повдигнати две обвинения. Първото от тях е за поругаване на знамето на Република България. По време на протеста той свалил издигнатия над столовата български флаг, хвърлил го на земята, стъпкал го с крака, след което го хвърлил в запаления от протестиращи негови сънародници огън (престъпление по чл.108, ал. 2 от НК). Протестиращите край него започнали да го аплодират и да се прегръщат с викове „Аллах Акбар“.
Второ обвинение на Бахир Ярунал е за непристойни действия, грубо нарушаващи обществения ред и изразяващи неуважение към обществото (престъпление по чл. 325, ал.2, вр. ал. 1 от НК). Преди да изгори българското знаме Ярунал замерял с камъни полицейските служители, влезли в двора на центъра, за да възстановят реда. Той ударил с камък в главата един от служителите, без да е бил провокиран за това действие, отличаващо се с изключителна дързост.
Според събраните по делото доказателства Ярунал се оказал в България, след като напуснал нелегално Афганистан и пътувал през Пакистан, Иран и Турция.
Той е бил задържан от българските власти при опит да премине незаконно българо-сръбската граница, скоро след което бил настанен в центъра в Харманли. Там той поискал международна закрила. На 13 октомври 2016 г. – малко повече от месец преди да извърши престъпленията, за които е обвинен, Държавната агенция по бежанците отхвърля молбата му за предоставяне на статут на бежанец.
Източник: nakratko.bg
Ако Ви харесва това, което правим, може да ни подкрепите:
Благодарим Ви и истината трябва да бъде казана каквато е!
Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.